معرفی وبلاگ
فعالیت وبلاگ در موضوع های اعتقادی شیعه و مبانی اخلاقی عرفانی شریعت مقدس اسلام میباشد.
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 45275
تعداد نوشته ها : 34
تعداد نظرات : 9
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

تحولات سوريه و خروج سفياني

سوريه كشوري حامي مقاومت است و هميشه از حماس و حزب الله حمايت كرده و روابطي صميمانه با ايران دارد .اسرائيل بعد از شكست مقابل حماس و حزب الله يكي از دلايل شكست خود را حضور  سوريه و حكومت ان در خط مقاومت تشخيص دادند.


تحولات سوریه و خروج سفیانی

سوریه کشوری حامی مقاومت است و همیشه از حماس و حزب الله حمایت کرده و روابطی صمیمانه با ایران دارد .اسرائیل بعد از شکست مقابل حماس و حزب الله یکی از دلایل شکست خود را حضور  سوریه و حکومت ان در خط مقاومت تشخیص دادند.

در بیداری اسلامی بعد از دست دادن مهره های خود مخصوصا حسنی مبارک احساس خطر کردند واز وضعیت منطقه واوضاع داخلی سوریه استفاده کرده و بر ان شدند که حکومت سوریه را از بین برده و حکومتی صهیونیستی  مثل حکومت سعودی ها در سوریه جایگزین کنند.

عربستان و قطر که حکومتی مزدور و تحت امر امریکا و اسرائیل دارند و وهابی ها که سربازان شیطان هستند از این توطئه حمایت میکنند. در ترکیه هم اردو غان که یک مهره ی صهیونیستی است باچهره ی اسلامی وحامی فلسطین مقبولیت پیدا کرده و به قدرت رسید و در زمانی که مورد نیاز امریکا بود وارد صحنه شد.

ترکیه با این کار جایگاه خودرا در میان ملت های اسلامی از دست داد و به عنوان حامی امریکا و اسرائیل شناخته میشود.

در تحولات سوریه در یک طرف دولت سوریه و مقاومت اسلامی ایستاده اند و در طرف دیگر اسرائیل و امریکا  و مزدورهای منطقه ای ومفتی های وهابی که با فتواهای خود ابروی فقه اسلامی را برده اند وباجنایت هایی که انجام میدهند چهره ی تروریستی از اسلام به دنیا معرفی کرده اند.

وهابیت از اول وجود منحوس خود در مقابل افکار اهل بیت و شیعیان مواضعی متضاد داشته اند و اگر بخواهیم وهابیون را در چند کلمه خلاصه کنیم این است که وهابیون سربازان و فرزندان ابلیس در اخرالزمان هستند که سفیانی هم در احادیث و روایات با صفات شبیه به وهابیت معرفی شده است.

از امام صادق روایت شده است که فرمود = ما و ابو سفیان دو خاندانیم که دشمنی ما برسر خداست .ما گفتیم خداوند راست گفت و انها گفتند خدا دروغ گفت . ابوسفیان به جنگ پیامبر بر خواست و معاویه فرزند ابوسفیان به جنگ علی رفت ویزید پسرمعاویه به نبرد باحسین پرداحت وسفیانی به مصاف با قائم برخیزد .(1)

همچنین نقل شده که فرمود:

گویا من سفیانی (یارفیق او)رامی بینم که درزمین های سرسبز شما درکوفه اقامت گزیده ومنادی اوندا می دهد هرکس سریک تن ازشیعیان علی را بیاورد هزاردرهم پاداش اوست دراین هنگام همسایه برهمسایه  حمله برده ومی گوید این شخص ازشیعیان است پس  گردن اورا میزند وهزاردرهم جایزه می گیرد اگاه باشید که دران روزفرمانروایی شما به دست حرام زادگان خواهدافتادوگویا هم اینک شخص نقابدار را می بینم.پرسیدم:شخص نقابدارکیست؟

فرمود:مردی است ازشما که سخن شمارا می گویدونقاب می پوشدشمارا گرداورده ومی شناسد واما شما اورا نمی شناسید ومردان شماراباعیب جویی بدنام می کند اگاه باشید که اوزنا زاده ای بیش  نیست .(2)

حوادث سوریه وخروج سفیانی دراحادیث

علی علیه السلام فرمودند :وقتی دو گروه نظامی در شام  اختلاف پیدا کنند نشانه ای از نشانه های الهی اشکارشود.پرسیدند:ای امیرمومنان ان نشانه چیست؟فرمود:زمین لرزه ای درشام که صدهزار نفردر ان هلاک گردند وخداوند ان را رحمتی برای مومنان وعذابی برای کافران قرار دهد.دران هنگام نظاره گرسوارانی بااسب های سفیدودرفش های زردباشیدکه ازمغرب زمین روی اورند تاوارد شوند. این حوادث بامصیبت بزرگ ومرگ سرخ همراه شود.پس بنگرید فرورفتن روستایی ازدمشق را که به ان حرستا می گویند.ان گاه فرزندجگرخوار(سفیانی)ازسرزمین خشکیده خروج کرده وبرمنبر دردمشق قرارگیرد وپس ازان درانتظار خروج مهدی باشید.(3)

منظور از اسبهای سفید اسبهای ابلق غربی هاست که گوشهای انها بریده شده و وسیله سواری انهاست .ومقصود از پسر جگر خوار یعنی فرزند هند زن ابوسفیان است .زیرا سفیانی از فرزندان معاویه است.وسررزمین خشکیده همان منطقه حوران نزدیک اذرعان (درعا) است که در مرز سوریه واردن قرار دارد.

از امام باقر (علیه السلام)نقل شده که فرمود: دران سال همه سرزمین های اسلامی که در سمت غرب قرار دارند دچار اختلاف شدید شوند نخستین سرزمینی که  ویران شود شام است در انجا سه گروه یعنی طرفدار ان ابقع واصهب وسفیانی با یکدیگر اختلاف کنند.(4)

در روایتی دیگر چنین امده است امده است :شورشیانی از جانب ترک ها دست به طغیان میزنند ودر پی ان فتنه روم اتفاق می افتد .(5)

منظور از شورشیان ترک شاید خود ترکها (ترکیه)و یا اقوام دیگری مانند روسها باشند که از سمت ترکها می ایند .ومنظور از رومی ها غربیها هستند .

امام سجاد (ع)فرمودند :ظهور قائم و خروج سفیانی از امور خداوند است و قائم ظهور نمیکند مگر پس از امدن سفیانی .(6)

در روایت دیگری امده است : سواران سفیانی به جستجوی اهل خراسان میایند و شیعیان ال پیامبر (ص)را در کوفه می کشند انگاه اهل خراسان در جست و جوی حضرت مهدی (ع)بیرون می ایند.(7)

از حوادث امروز سوریه زیاد توضیح ندادیم تا مصداق سازی نشود ولی این حوادث اسراری دارد که ما از ان بی خبریم     الله اعلم

امام باقر فرمودند :کذب الوقاتون

تعیین کنندگان وقت دروغ گویند .

خدا کند که بیایی   .............

اللهم صل علی محمد وال محمد  و عجل فرجهم    

1-بحار52/190

2-بحار52/215

3-بحار52/253

4-بحار52/212

5-بحار52/237

6-بحار53/182

7-نسخه خطی ابن حماد- ص82

دسته ها : امام مهدي
شنبه چهارم 3 1392 5:7 بعد از ظهر
X