معرفی وبلاگ
فعالیت وبلاگ در موضوع های اعتقادی شیعه و مبانی اخلاقی عرفانی شریعت مقدس اسلام میباشد.
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 45283
تعداد نوشته ها : 34
تعداد نظرات : 9
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 

شخصي براي خدا شناسي بحضور حضرت رضا عليه السلام شرفياب شد و چنين اغازسخن كرد:

اي فرزند رسول خدا من امده ام تا از شما بپرسم چه دليلي بر و جود خدا داريد ؟ لطفا بيان فرمائيد تا ان را بدانم.

حضرت فرمود : يكي از دلايل بر وجود خداوند اين است كه تو نبودي ولي بعد موجود شدي اين هستت از كجا است از طرفي هم يقين داري خودت خودت را ايجاد نكرده اي و باز يقين داري يكي ديگر مثل خودت نيز تورا بوجود نياورده زيرا او هم مثل شما است وانكه مثل شما است چطور ميتواند شما را ايجاد كند و به وجود اورد.

و همچنين هيچ كاري از كارهايت در دست تو نيست زيرا اگر در دست تو مي بود قدرت ميداشتي كه مكاره و مشكلات را از خود دفع كني و تمام منافع را بخود جلب نمائي و حال ان كه چنين نسيست .

 

 


سوال توحیدی از امام رضا

شخصی برای خدا شناسی بحضور حضرت رضا علیه السلام شرفیاب شد و چنین اغازسخن کرد:

ای فرزند رسول خدا من امده ام تا از شما بپرسم چه دلیلی بر و جود خدا دارید ؟ لطفا بیان فرمائید تا ان را بدانم.

حضرت فرمود : یکی از دلایل بر وجود خداوند این است که تو نبودی ولی بعد موجود شدی این هستت از کجا است از طرفی هم یقین داری خودت خودت را ایجاد نکرده ای و باز یقین داری یکی دیگر مثل خودت نیز تورا بوجود نیاورده زیرا او هم مثل شما است وانکه مثل شما است چطور میتواند شما را ایجاد کند و به وجود اورد.

و همچنین هیچ کاری از کارهایت در دست تو نیست زیرا اگر در دست تو می بود قدرت میداشتی که مکاره و مشکلات را از خود دفع کنی و تمام منافع را بخود جلب نمائی و حال ان که چنین نسیست .

زیرا مریض میشوی و قدرت نداری انرا از خود دفع کنی

فقیر میشوی و قدرت نداری انرا از خود دفع نمائی و همچنان توانگر بمانی

و اگر کارهایت در دست خودت بود هیچکدام از این ها را بخود را ه نمیدادی و نمیگذاشتی که مرض و فقر و مشکلات دیگر سویت راه یابد روی همین اصل تو عاجزی  نیازمندی.

و بدانکه وجودت از خودت نیست بلکه از جانب کس دیگر است که کارهایت را با تدبیر انجام میدهد و وجودت را زنده میدارد و هر کس که مثل توست هرگز نمیتواند ایجاد کند کس دیگر را به دلیل انکه گفتتم پس باید انکس تو را ایجاد کند که فقیر و محتاج نباشد و او هم خداست.

منبع: کتاب داستانهایی از خدا شنا سی

 

دسته ها : توحيد
چهارشنبه پنجم 4 1392 4:37 بعد از ظهر
X